ראשון, 24 ינואר 2016 17:29

מה זה מנוף הרמה לגובה?

מנופים של חברת paus מגרמניה מנופים של חברת paus מגרמניה

מנוף הרמה הוא אמצעי להרמת מטענים שונים הנבדל מסוגי מנופים אחריםבטכניקה בה הוא מופעל.
במנופים המוכרים לנו מענף הבנייה המבנה הסטנדרט הוא בדרך כלל של מגדל שעלי מונחת זרוע המנוף או העגורן. בקצה אחד של הזרוע מחוברות משקולות בטון המשמשות מאזן לעומס המופעל על זרוע המנוף בצידה השני.
בצידה השני של הזרוע מחובר וו (אנקול) העולה ויורד באמצעות כבל המחובר למערכת גלגילות. מגדל המנוף (הזרוע האנכית) מעוגנת לבסיס כלשהו, בדרך כלל לקרקע, כך שהמטען המורם למעלה על ידי המנוף זוכה להתנגדות גדולה בהרבה ממשקלו והמנוף יכול להרים, להוריד ולהסתובב סביב צירו על מנת להעביר את המטען ממקום למקום. מאחר וחיבור המטען צריך להתבצע עם הוו, יש צורך בחיבור כבלים למטען עצמו, דרך טבעות או מגרעות, או בהקפה שלו עם רצועות גמישות שבסופן טבעות עגינה.
למנופים מסוג זה, המשמשים בפרויקטים שונים של בנייה, נדרש תכנון וקיבוע כך שיאפשרו לאורך כל משך זמן ההקמה, העברה של מטענים למקום הרצוי, וכאשר מנוף יחיד כזה, אינו עונה על כל צרכי ההעברה, נדרשת הקמה של מנוף נוסף ובפרויקטים מאוד גדולים מערך שלם של מנופים.

מנוף הרמה פועל בטכנולוגיה שונה לחלוטין המאפשרת גמישות רבה מאוד, ניידות רבה ולכן חופש תכנוני מלא גם באתרים צרים מאוד.

אז איך פועל מנוף הרמה לגובה?

מנוף הרמה בנוי מזרוע טלסקופית המחוברת למערכת עיגון ניידת. ניתן לגרור אותו, או לחבר אותו באופן קבוע למרכב של משאית. הזרוע הטלסקופית עשויה להפתח לאורכים שונים בהתאם לתכנון. למפרקי המנוף מחוברים חלקי מסילה שנפרסים יחד איתם ומשתלבים למסילה אחת רציפה. בבסיס הזרוע מצוי משטח העמסה שבדרך כלל מחוברים אליו משטחי הרחבה המגדילים את שטח ההעמסה.
לאחר שמועמס המטען, למשל, חומרי בניין, פסנתרים, ארגזי מטען, רהיטים וכיו"ב, מפעיל המנוף מסיע את המשטח על המסילה וכך המטען מובל אל הגבהים השונים אליהם הוא נדרש.
המבנה המיוחד מאפשר הובלה של המנוף, בעיקר על גבי מרכב של משאית, לכל מקום אליו יכולה המשאית להכנס. גמישות זו ויכולות ההרמה של המנוף מאפשרות להשתמש בו בפריוקטים של בניין עד 10 קומות ברוב המקרים, כך שתכנון הפרויקט יכול להתבסס על מנוף אחד קבוע ומנוף הרמה נייד. העובדה שלמנוף הרמה לא מחוברים כבלים, או ווים, היא מה שמאפשר לו תננועה רבה יותר במרחב מבלי להיות כפוף למגבלות של תשתיות שונות בשטח.
מאחר ולמנוף הרמה יש משטח העמסה אין צורך בפלטפורמות עם נקודות עגינה לחיבור של כבלים, או לעיטוף שלו ברצועות עגינה.
יתרונות אלה משרתים מנהלי עבודה באתרי בנייה, מובילים של ריהוט גדול במיוחד, בעלי מקצוע המתקינים תשתיות במבנים ועוד.

אריאל הרמות לגובה באילת מפעילה מנוף הרמה של חברת Paus הגרמנית, המוכרת לא רק כיצרנית מנופים מובחרת, אלא גם כיצרנית ומפתחת ציוד הנדסי כבד למכרות, וכלים מכניים הנדסיים כבדים אחרים.

עודכן לאחרונה ב ראשון, 24 ינואר 2016 17:57